Nowy tutorial lootlogów klanowych

opublikowano przez Groove Armada

Chciałbym tutaj opisać wszystko, co związane z klanowymi lootlogami oraz jak ich używać. Obsługa stała się intuicyjna, także każdy sobie poradzi, a już na pewno założyciel każdego klanu.

Zacznijmy od tego, że aby zapisywać looty na stronie wystarczy być dodanym w poniższej tabelce, ale żeby przeglądać itemy na stronie zabezpieczonej hasłem, trzeba już być zalogowanym na grooove.pl. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, to zakłada się je tu: grooove.pl/rejestracja.


W sekcji Klanowicze dodaje się graczy do lootloga. Można to zrobić automatycznie, wtedy dodani zostaną wszyscy gracze, którzy widnieją na stronie klanowej w margonem. Jeśli dodajemy ręcznie, jest to równie proste, bo podajemy wtedy adres do profilu gracza i to wszystko. Jego looty będą dodawane, dostęp do strony zostanie mu nadany. Później główny admin lootloga może mu np. nadać rangę admina.

Nie ma już żadnych kodów, które się wklejało w okienko. Nie trzeba już pytać admina "jakie ja miałem hasło?".

 

Jeśli doda się gracza, który nie ma jeszcze konta na grooove.pl, to w tabelce będzie oznaczony jako [NIEZAREJESTROWANY]. Kiedy już się zarejestruje, wtedy pojawi się tam jego nick, a dostęp zostanie mu automatycznie nadany.


Dalej widzimy różne sekcje dotyczące zarządzania stroną oraz status każdej z funkcji.

W sekcji Podsumowanie można zmienić wiele właściwości lootloga. Spora część jest dodatkowo opisana, aby było wiadomo dokładnie co przełącza.

Tak wygląda tryb zarządzania wpisami na stronie:


Jak widać jest też opcja dodania własnego stylu CSS - to powoduje, że każdy klan może dostosować swojego lootloga indywidualnie, np. zmienić ramki itemów, zmienić tło strony i tak dalej.Tu z kolei widzimy ustawienia prędkości minutników/timerów klanowych. Jeśli te minutniki są włączone, to nowododane będą uwzględniać podaną prędkość w swoim wzorze i czas pokazywany na timerze będzie krótszy.

 

Cała lista zmian w nowej odsłonie lootlogów jest opisana tutaj: Masa przydatnych zmian i ulepszeń w klanowych lootlogach i nie tylko.


Na sam koniec powiem, że lootlogi klanowe mają już prawie rok i od tamtego czasu zmieniły się DIAMETRALNIE, dlatego chcę umożliwić klanom, które już kiedyś testowały lootloga, ale się nie zdecydowały, aby mogły przetestować go jeszcze raz, ale już trochę krócej, np 2 tygodnie. Jeśli jakiś klan jest zainteresowany, to opis "jak zamówić lootloga" można znaleźć TUTAJ.

Chciałbym powiedzieć też, że im później jakiś klan zamawia lootloga, tym więcej na tym traci, dlatego że sukcesywnie dodawane są coraz nowsze opcje, nakład pracy włożony w dodatek się zwiększa, jest on coraz lepszy, a więc jego cena także rośnie. Ale nie rośnie ona dla klanów, które zamówiły lootloga wcześniej. Wszystkie zmiany, które wprowadzam po wykupieniu dodatku przez dany klan są dla tego klanu całkowicie darmowe, dlatego "im wcześniej, tym lepiej", a to właśnie dlatego, że opłata za dodatek jest jednorazowa.